یک ساعت ویژه

یک ساعت ویژه

مردی، دیروقت، خسته و عصبانی، از سرکار به خانه بازگشت. دم در، پسر پنج ساله اش را دید که در انتظار او بود.

-        بابا! یک سوال از شما بپرسم؟

-        بله حتما". چه سوالی؟

-        بابا، شما برای هر ساعت کار، چقدر پول می گیرید؟

مرد با عصبانیت پاسخ داد: این به تو ربطی ندارد. چرا چنین سوالی می کنی؟"

-        فقط می خواهم بدانم. بگویید برای هرساعت کار، چقدر پول می گیرید؟

-        اگر باید بدانی خوب می گویم، 20 دلار.

پسر کوچک در حالی که سرش پایین بود ، آه کشید. سپس به مرد نگاه کرد و گفت: " می شود لطفا" 10 دلار به من قرض بدهید؟"

مرد بیشتر عصبانی شد و گفت:" اگر دلیلت برای پرسیدن این سوال، فقط این بود که پولی برای خریدن یک اسباب بازی مزخرف از من بگیری، سریع به اتاقت برو، فکر کن و ببین که چرا این قدر خودخواه هستی. من هر روز، سخت کار می کنم و برای چنین رفتارهای کودکانه ای وقت ندارم."

پسر کوچک ، آرام به اتاقش رفت و در را بست.

مرد نشست و باز هم عصبانی تر شد:" چطور به خودش اجازه می دهد برای گرفتن پول از من چنین سوالی بپرسی؟" بعد از حدود یک ساعت، مرد آرام تر شد و فکر کرد که شاید با پسر کوچکش خیلی تند و خشن رفتار کرده است. شاید واقعا" چیزی بوده که او برای خریدش به 10 دلار نیاز داشته است. به خصوص اینکه خیلی کم پیش می آمد پسرک از پدرش درخواست پول کند.

مرد به سمت اتاق پسر رفت و در را باز کرد.

-        خواب هستی پسرم؟

-        نه پدر، بیدارم.

-        فکر کردم شاید با تو خشن رفتار کرده ام . امروز کارم سخت و طولانی بود و همه ناراحتی هایم را سر تو خالی کردم. بیا این 10 دلاری که خواسته بودی.

پسر کوچولو نشست، خندید و فریاد زد:"متشکرم بابا!" بعد دستش را زیر بالشش برد و چند اسکناس مچاله شده در آورد.

مرد وقتی دید پسر کوچولو خودش هم پول داشته است، دوباره عصبانی شد و غرولند کنان گفت:" با اینکه خودت پول داشتی، چرا باز هم پول خواستی؟"

پسر کوچولو پاسخ داد:" برای اینکه پولم کافی نبود ، ولی الان هست. حالا من 20 دلار دارم . می توانم یک ساعت از کار شما را بخرم تا فردا زودتر به خانه بیایید؟ دوست دارم با شما شام بخورم..." 

نویسنده: ناشناس

 منبع: هفده داستان کوتاه کوتاه

 

/ 2 نظر / 3 بازدید
saleh

انواع جک و لطيفه را در سايت ما بخوانيد فقط کافيست به بخش مطالب طنز برويد و کلي بخنديد www.salehforum.com انواع جک و لطيفه را در سايت ما بخوانيد فقط کافيست به بخش مطالب طنز برويد و کلي بخنديد دريافت رايگان ليست 20000 ايميل افراد ايراني براي تبليغ با مراجعه به قسمت تجارت الکترونيک و انواع نرم افزار فارسي در قسمت معرفي نرم افزار نرم افزار پخش کننده انوع فايل light alloy 4.1 (حتما ببينين) http://www.salehforum.com/showthread.php?tid=426 فقط کافيست به سايت زير برويد www.salehforum.com

saleh

معرفي وبلاگتان در سايت ما به صورت رايگان و انواع جک و لطيفه فقط کافيست به بخش مطالب طنز برويد و کلي بخنديد و دريافت رايگان ليست 20000 ايميل افراد ايراني براي تبليغ با مراجعه به قسمت تجارت الکترونيک و وانواع نرم افزار فارسي در قسمت معرفي نرم افزار و.... فقط کافيست به سايت زير برويد www.salehforum.com salehforum با امکاناتي کامل در انتظار شماست